Kurs seo - dobra inwestycja w przyszłość
Szkolenie SEO to doskonały sposób na poznanie technik optymalizacji stron internetowych. Jakie zagadnienia poruszane są na kursie? Kto powinien z niego skorzystać?
SEO – co to
Najtańsze pieczątki firmowe w Katowicach
Posiadanie pieczątki w dzisiejszych czasach jest konieczne i bardzo wygodne. Wykorzystujemy ją przy wielu dokumentach, które w wypadku posiadania własnej firmy są codziennością.
Na czym polega pozycjonowanie stron?
Prowadzisz firmę internetową i chciałbyś się zareklamować w sieci? A może masz firmę stacjonarną lub prowadzisz usługi i chcesz otworzyć swoją witrynę, ale nie wiesz jak pozyskać klientów?
Czy komputer ma adres? Ma - adres IP!
Czy komputer ma adres? Choć zabrzmi to dziwnie - ma. I nie jest w żadnym razie adres, pod którym go używany. Nie jest to adres realny - z ulicą i kodem. A adres wirtualny, w postaci
Projektowanie logo dla firm w Warszawie
Logo jest bardzo oryginalną i unikalną formą graficzną, która, jeśli jest dobrze wykonana, będzie przyciągała naszych klientów na długie lata. Ma służyć wykreowaniu naszej firmy
Reklama zewnętrzna, świetlna w Warszawie
W zaludnionych miastach takich jak Warszawa, trudno jest odnaleźć się wśród wielu bannerów i reklam, które otaczają nas dosłownie z każdej strony. Aby przyciągnąć uwagę śpieszących
Projekty opakowań w Warszawie i Lublinie
Opakowania są elementami, na które ludzie nieświadomie zwracają uwagę przy zakupie danego przedmiotu. Warto więc postawić na dobrą oprawę naszego sprzętu, którym zachęcimy ludzi

Na czym polega pozycjonowanie stron?

wrz 5, 2022 przez

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Prowadzisz firmę internetową i chciałbyś się zareklamować w sieci? A może masz firmę stacjonarną lub prowadzisz usługi i chcesz otworzyć swoją witrynę, ale nie wiesz jak pozyskać klientów? Wówczas właśnie powinieneś zastanowić się nad SEO, czyli pozycjonowaniem stron, za pomocą wpisywania w artykule fraz kluczowych – najczęściej wyszukiwanych słów. Możesz wynająć firmę zajmującą się SEO lub samemu pozycjonować witrynę. Zobacz, jak to zrobić indywidualnie.

Czym jest SEO?

SEO to optymalizacja stron internetowych, w celu zwiększenia pozycji twojej strony w wynikach wyszukiwarki Google. Chodzi o to, że im wyższą pozycję zajmuje witryna twojej marki, tym więcej osób ją ujrzy i zyskasz więcej klientów. Okazuje się, że większość osób spogląda tylko na pierwszą stronę wyników, dlatego SEO ma na celu zrobienie wszystkiego, aby twoja strona znalazła się na niej, po wpisaniu przez być może przyszłego klienta słów związanych z twoją usługą. Pozycjonowanie stron internetowych to tak naprawdę wiele czynności. Dlatego też w pierwszej kolejności robi się dwa działania. Pierwszym z nich jest audyt SEO, czyli zbadanie poziomu optymalizacji i ustalenie działań SEO. Każdy plan jest dobierany indywidualnie pod klienta. Drugim działaniem jest dobór słów kluczowych. Ponadto tworzy się wizytówkę Google twojej firmy.

Pozycjonowanie stron indywidualnie. Jak zacząć?

Należy na początek zastanowić się nad tym, jakie słowa mógłby wpisać klient, wyszukując danej usługi. Np. klient szukający masażysty, najpewniej wpisze słowa takie jak: masaż, masaż leczniczy, cennik masażu itp. Warto zatem postarać się, by tekst zawierał takie słowa. Kolejnym krokiem jest wizualność strony, czyli jej estetyka, zachęcający, przyjemny wygląd. Nawet jeśli strona będzie zawierać słowa kluczowe i znajdzie się na wysokim miejscu wyszukiwanych wyników, potencjalny klient nie zainteresuje się stroną, jeśli będzie chaotyczna, bez zdjęć. Podstawą, oprócz wcześniej wymienionych jest też linkbuilding, czyli zamieszczanie linków odsyłających do innych tematycznie powiązanych stron. Nie tylko SEO się na tym opiera, jest to także istotą copywritingu, który jest coraz chętniej zlecany. Na stronie octamedia.pl znajdziesz więcej wskazówek, od czego rozpocząć SEO.

Jeśli chcesz spozycjonować swoją stronę internetową, możesz skorzystać z profesjonalnych usług firm, które za opłatą dokonają pozycjonowania i SEO. Możesz jednak zrobić to sam i zaoszczędzić, najpierw jednak zastosuj wiedzę zawartą w powyższym tekście, który zawiera wytłumaczenie najważniejszych aspetków SEO.

Podobne

Tagi