Brand design - firma i agencja brandingowa w Warszawie
Jeśli pragniemy efektywnie zbudować wizerunek naszej firmy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług oferowanych przez wyszkolone przedsiębiorstwa. Jest nim
Nadruki na kopertach - koperty z nadrukiem w Poznaniu
Listy mimo upływu lat wciąż są bardzo popularną formą korespondencji. Warto więc skorzystać z usług wielu firm, które oferują nam nadruki na kopertach. To my ustalamy
Najtańsze pieczątki firmowe w Katowicach
Posiadanie pieczątki w dzisiejszych czasach jest konieczne i bardzo wygodne. Wykorzystujemy ją przy wielu dokumentach, które w wypadku posiadania własnej firmy są codziennością.
Reklama zewnętrzna, świetlna w Warszawie
W zaludnionych miastach takich jak Warszawa, trudno jest odnaleźć się wśród wielu bannerów i reklam, które otaczają nas dosłownie z każdej strony. Aby przyciągnąć uwagę śpieszących
Podnoszenie pozycji strony internetowej
Chcąc podnieść pozycję strony internetowej na wybrane słowa kluczowe należy rozpocząć proces jej pozycjonowania, który w dużej mierzy oparty jest na pozyskiwaniu linków. Nie można
Projektowanie logo dla firm w Warszawie
Logo jest bardzo oryginalną i unikalną formą graficzną, która, jeśli jest dobrze wykonana, będzie przyciągała naszych klientów na długie lata. Ma służyć wykreowaniu naszej firmy
Na czym polega pozycjonowanie stron?
Prowadzisz firmę internetową i chciałbyś się zareklamować w sieci? A może masz firmę stacjonarną lub prowadzisz usługi i chcesz otworzyć swoją witrynę, ale nie wiesz jak pozyskać klientów?

Różnice między telefonem a smartfonem.

maj 16, 2021 przez

Różnice między telefonem a smartfonem.

Pojęcia telefon i smartfon często są używane naprzemiennie. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie. Jaka jest różnica między telefonem a smartfonem?

Definicja telefonu

Telefon to urządzenie służące do dzwonienia i pisania telefonów. Właściwie na tym kończy się jego rola. Jeszcze do niedawna sporą popularnością cieszyły się telefony z klawiaturą czy klapką.

Smartfon

Smartfon to telefon przenośny wzbogacony o ekran dotykowy oraz solidny system operacyjny. Smarfon to urządzenie przenośne, bezdotykowe, które oprócz dzwonienia i pisania posiada jedną istotną funkcję, mianowicie dostęp do Internetu. Standardowy telefon zwykle nie ma takiej możliwości. Smarfon posiada rozbudowany system operacyjny wzbogacony o procesory i układy graficzne. Choć telefon i smartfon wyglądają bardzo podobnie, różnią się przede wszystkim swoją funkcjonalnością. Główna przewaga wynika z dotykowego ekranu oraz dostępu do Internetu.
Obecnie smartfony wyparły klasyczne telefony, choć istnieją osoby, które nie wyobrażają sobie życia z bezdotykowym telefonem.

Telefon a smartfon różnice

Smartfon może nawet zastąpić komputer. Jego system operacyjny na to pozwala. Smartfon umożliwia dostęp do Internetu, a tym samym też do wielu aplikacji w tym poczty elektronicznej. Na smartfonie można zainstalować ich całkiem sporo. W smartfonie często posiadamy też nawigację, która bardzo się przydaje podczas podróży. Inny istotny aspekt to aparat. Smartfonem możemy szybko wykonać dużą ilość zdjęć o całkiem dobrej jakości. Aparat, nawigacja, dostęp do Internetu- całkiem sporo. Telefon służy wyłącznie do sms-ów i dzwonienia.

Czasy bez telefonu

Pierwsze telefony nie nadawały się do przenoszenia. Znajdowały się w miejscach publicznych i za opłatą można było wykonać połączenie. Czasem druga strona odebrała, innym razem nie. Nie da się ukryć, że dzwonienie dostarczało dużo emocji. Później aparaty telefoniczne stały się na tyle tanie, że większość ludzi mogła sobie pozwolić na jeden telefon w domu. Dziś trudno to sobie wyobrazić, skoro nie wychodzimy bez telefonu z domu.

 

Podobne

Tagi